Acemannan v ALOE

 
 
 
 

Acemannan v ALOE

Acemanan je polysacharid obsiahnutý v Aloe vera. V rastline sa nachádza v bezfarebnej dužine listov. Z tejto dužiny sa pripravuje tzv. gél z aloe s liečivými vlastnosťami, ktorého hlavnou účinnou zložkou je práve Acemannan.

Acemannan, dokáže prenikať do krvi a má imunostimulačné účinky. Na rozdiel od iných polysacharidov, ktoré sa pred absorpciou najskôr štiepia, polysacharidy prítomné v aloe vera sa neštiepia a do krvného obehu sa dostávajú nezmenené, kde pôsobia ako látky schopné zosilniť alebo zoslabiť imunitnú odpoveď. Takže Acemannan pôsobí ako imunomodulátor.

Acemannan sa vyznačuje antivírusovými vlastnosťami a laboratórne štúdie dokazujú, že Acemannan spôsobuje aktiváciu makrofágov a zároveň apoptózu buniek.

Štúdie poukazujú, že Acemannan preukazuje pozitívne účinky pri poruchách imunity, alergiách, intoxikáciách chemickými liekmi, rakovine hrubého čreva, poruchách trávenia, chronickej zápche, žalúdočných vredoch, cukrovke, žlčníkových ťažkostiach, chorobách pečene, chronických infekciách močových ciest, ale aj hypertenzii, ateroskleróze, lupienke, migréne, črevných kataroch, chronickej únave, bolesti kĺbov vrátane reumatizmu. A práve v týchto indikáciách je Acemannan veľmi sľubným podporným liečebným prostriedkom bez vedľajších účinkov a kontraindikácií.

Acemannan, stimuluje aj proliferáciu (tvorbu) buniek zubnej drene, ich mineralizáciu a tvorbu dentínu.

Celý článok...