Ako si vysvetliť očistné procesy alebo aktivácie

 
 
 
 

Ako si vysvetliť očistné procesy alebo aktivácie

Skenar terapia (skenarterapia) je celostná alternatívna medicína. Jej záber nie je konkrétne zacielený len na diagnózu, s ktorou pacient prichádza, ale celkovo na jeho celý organizmus. Skenar liečba si hľadá v tele procesy, ktoré sú poškodené, detoxikované, nefunkčné z nejakého dôvodu a postupne sa ich snaží očistiť, opraviť a správne nastaviť. Nevyberá si, či to bude zlomená noha, s ktorou by človek šiel k traumatológovi, alebo bolesť chrbta, s ktorou by mal navštíviť ortopéda, alebo problém s dýchacími cestami, ktoré spadajú do rúk pneumológa.

Skenarova liečba pôsobí komplexne na všetko v tele. Záleží ako veľmi sa o svoje telo staráme, alebo ako veľmi sme ho nechali spustnúť chémiou, zlou životosprávou, či stresom, prípadne inými vplyvmi vonkajšieho prostredia, ako sú pesticídy a iné škodlivé látky. Dnešná doba poskytuje veľmi veľa príčin, prečo naše telo nie je úplne v poriadku a nepracuje na plný výkon. U detí to začína zlou životosprávou tehotných mamičiek, pokračuje napríklad cez detský atopický ekzém až k detským chorobám, ktoré sa vlečú, opakujú a stále dookola liečia novými antibiotikami, antitusikami, či inými anti-chemikáliami. Pribúda detí, ktoré už nehorúčkujú, ich imunitný systém im už nedokáže ani zahlásiť, že niečo nie je v poriadku a teplotou nastúpiť prvotnú cestu zbavenia sa patogénu. Dávame deťom antiflogistiká, antipyretiká ako lieky prvej voľby pri všetkom, či je to ďalší nový zúbok, alebo soplík, či nejaká neznáma bolesť a potom sa telo nedokáže zorientovať pri obyčajnej infekcii, ktorú deti donesú z kolektívu.

U dospelých, a častokrát už relatívne mladých ľudí prichádzajú choroby, kedysi neznáme, dnes skoro bežné ako sú poruchy štítnej žľazy, Skleróza multiplex, Parkinsonova choroba, Alzheimerova choroba, problémy psychiky, bežnou chorobou dneška je panická choroba, schizofrénia, o onkologických problémoch ani nehovoriac. Všetko toto prichádza náhle a väčšina z nás je nemilo prekvapená. Často kladená otázka:,, ako to, že ja? Veď celý život sa o seba starám, nepijem, nefajčím.“ Bohužiaľ, málokto si spomenie na hŕstky liekov využívané v detskom veku, či iné lieky užívané počas života, ktoré nás majú liečiť. Málokto si dnes uvedomuje, čo je v práškoch na pranie, aviváži, prostriedkoch na hygienu domácnosti, či v kozmetických prípravkoch. Len niektorí z nás si uvedomujú, čím sa stravujú, aké ovocie a zeleninu kupujú, koľko pesticídov a parazitov obsahujú. Tiež si neuvedomujeme, koľko antibiotík a hormónov prijímame mäsom, mäsovými  a mliečnymi produktami.

Liečba skenarom s takýmto organizmom urobí kompletný poriadok. A tu prichádzajú na rad očistné procesy, ktoré sú z hľadiska biologických procesov v tele úplne prirodzeným mechanizmom ako sa dostať naspäť k zdraviu. Pri úprave dýchacieho traktu dochádza k vylúčeniu starých usadenín z pľúc, priedušiek, ktoré vyvádza von hlien a tak môže dočasne dôjsť k odhlieňovaniu sopľami, prípadne kašľom. Každé antibiotikum sa snažilo popasovať s patogénom, ale je len na sile organizmu, ako si telo dokázalo vylúčiť všetky zložky, ktoré sa na procese obrany pred patogénom podieľali. Tieto staré usadeniny ostávajú v tele, ak očistné procesy v tele nefungujú. A tak sa skenar musí zapojiť najprv do očisty, potom do obnovy a znovu nastolenia rovnováhy v jednotlivých systémoch tela. Odhlieniť, vykašľať, zreparovať a obnoviť všetky odumreté bunky a časti systému, aby systém mohol začať fungovať nanovo, ale už správne. To sú očistné procesy tela, ktorým sa po skenar terapii je dôležité tešiť  a to z dôvodu, že telo ešte reaguje a zvláda reparovať, že to nie je nenávratne poškodené.

Podobným spôsobom sa dejú očistné procesy aj v iných systémoch tela. Tak napríklad trávenie, ktoré je plné toxínov, spustí očistu hnačkou. Čím skôr poupratovať a dať šancu nastúpiť obnove buniek čriev, riasinkovému epitelu, aby sa mohlo účinne všetko vstrebávať. Ak je v trávení naopak problém so vstrebávaním a telo pracuje vysokou aktivitou peristaltiky, po skenarterapii sa môže dostaviť hneď reparácia v podobe krátkodobej zápchy, kedy sa telo hneď učí účinne vstrebávať ako vodu, tak aj potrebné živiny.

Očista psychiky prichádza v podobe úľavy, napríklad reakciou veľmi ťažko psychicky súžovaného tela, alebo aj po náročnom zákroku, či fyzickom vypätí je očista plačom. Iným prejavom môže byť smiech a pocit relaxácie. Častokrát sa udeje, že zablokovaná psychika nám ukáže úplne iný charakter človeka, ľudia zrazu prichádzajú k iným životným hodnotám, alebo spoznávajú v sebe nepoznané.

Skenar terapia sa snaží predtým ako nastolí úplnu rovnováhu, telo vytrénovať na prirodzených procesoch, ktoré nás príroda naučila, a sú pre nás fyziologické. Bez tohto tréningu nie je možná úplna obnova a rovnováha adaptačného mechanizmu tela, ktoré sa neustále snaží o súzvuk s vonkajším prostredím a tým nám prináša zdravie.