Mechanizmus účinku

 
 
 
 

Mechanizmus účinku skenar terapie

Skenar prístroj, RitmscenarSKENAR terapia (skenarterapia) funguje na princípe masáže tela. Je to alternatívna celostná liečba. Prístroj skenar v kontakte s kožou meria jej odpor a vytvára signály, ktoré v podkoží aktivujú receptory a všetky typy nervových vlákien. Impulz je z podkožia vedený do príslušného centra mozgu. Informácia sa v mozgu spracuje a spätne sa vyšle korekčný signál do príslušných oblastí s následným vylúčením neuropeptidov (stoviek až tisícov molekúl). Odpor kože sa počas pôsobenia prístroja mení a zariadenie Ritmscenar tvorí nové impulzy, ktoré sa od tých predchádzajúcich líšia. Proces prebieha dovtedy, kým sa odpor kože prestane meniť, podľa princípu biologickej spätnej väzby. Pôsobenie prístroja vedie k regulácii lokálnych a celkových chemických reakcií buniek s následným upravením ich funkcie, t.j. vedie k procesu uzdravovania organizmu.

Neuropeptidy sú peptidy, ktoré sú uvolňované nervovými bunkami ako transmitery – prenášače, podieľajúce sa na mnohých reakciách v tele. Napríklad endorfíny, kefalíny...endorfíny vylučujeme ako molekuly šťastia a relaxácie po športovom výkone.

Slovo neuropeptid, podľa Candace Pertovej v jej výzkumnej štúdii o funkciách mozgu, má vzťah k „chemickým poslom“, cestujúcim po celom tele, kedykoľvek nám na myseľ príde nejaká myšlienka, alebo keď povieme nejaké slovo. Ak sú naše myšlenky zlostné, odsudzujúce, kritické, taktiež chemikálie, ktoré sú ich produktami, sú brzdiace a oslabujúce náš imunitný systém. Ak sú naše myšlienky láskyplné, povzbudzujúce a pozitívne, poslovia neuropeptidov nesú iné chemikálie – látky, ktoré povzbudia imunitný systém.