O nás

 
 
 
 

Skenar terapia je o zdraví

„Dočkaj času ako hus klasu.“  

Pre každého z nás existuje cesta, no nie vždy sa po nej vydáme po prvýkrát alebo v ten správny okamih. Všetko musí dozrieť, potom sa tá správna cesta zjaví nebadane a my zistíme, že po nej kráčame bez toho, žeby sme si to uvedomili.

A takto nejako to bolo aj so mnou. Všetko cielene smerovalo k tomu, aby som študovala, venovala sa rôznym aktivitám popri štúdiu, ktoré ma zdokonaľovali v marketingu, predaji, organizovaní  sympózií, komunikácii s ľuďmi a tak ďalej, aby som robila kariéru najprv ako lekárka na veterinárnej klinike a potom vo farmaceutickej spoločnosti. Vysnívané pozície manažérky na úrovni produktov, predaja, marketingu, vedenia ľudí, to všetko smerovalo k výšinám perspektívnej kariéry.

Cieľom cesty však nebola najvyššia pozícia vo farma biznise, ale niekde inde. Až teraz s odstupom času som pochopila, že všetko to, čo som sa na životnej ceste naučila bolo preto, aby som našla svoje poslanie a tým je skenar terapia a všetko, čo s ňou súvisí a podporuje ju. Všetko, čo nám prináša zdravie.Je to práca s ľuďmi a pre mňa hlavne práca s deťmi a ich rodičmi, ktorí tu svoju cestu stále hľadajú. Je to nové poznanie, zmysluplnosť práce a vďačnosť za každučký úspech v liečbe.  Vďačnosť a láska mojich pacientov je to, čo ma stále poháňa ďalej a ďalej a ja stále na tej svojej ceste hľadám nové zdroje pomoci ľuďom v núdzi.

Pracujem so skenarom, prístrojom, ktorý mne  a mojim pacientom ukazuje, ako veľmi dôležité je načúvať svojmu telu a dôverovať mu. Naučiť sa chápať správne jednotlivé náznaky a signály oznamujúce zmeny v tele. To, že telo zvýši teplotu, alebo vylúči toxíny hnačkou, či spustí očistu dýchacieho systému hlienom v podobe kašľa, či sopľov, to všetko naše telo robí, aby sa zbavilo v tele toho, čo tam nepatrí. A je veľmi dôležité pochopiť správne tieto pochody a zvládať ich usmerniť.  Nastaviť telu správnu rovnováhu a ukázať mu, aké jednoduché je zabojovať proti  novým polutantom, vírusom, baktériám a iným zatiaľ pre nás neznámym impulzom. V tom mi je najlepším pomocníkom skenar terapia.

Skenar mi zároveň otvoril ďalšiu oblasť liečby a tou je práca s postihnutými deťmi (detský hendikep). Deti, ktoré podstúpia liečbu skenarom v čo najnižšom veku sú uchránené zbytočných zablokovaní vo vývoji vo vyššom veku. Prístroj Skenar naštartuje mechanizmy obnovy poškodených častí tela a nastolí novú samoreguláciu. Deti, ktoré klasická medicína častokrát odsúdi, alternatívna skenar terapia dokáže posúvať  a vyvíjať.

Ako človeku s otvoreným obzorom sa mi do života priplietlo aj zopár skvostov modernej doby, ktoré spolu so skenar liečbou dotvárajú obraz zdravia, samo ozdravenia a prevencie chorôb.  V tom vnímam budúcnosť, budúcnosť je prevencia.

Celý článok...