Oliverkov príbeh

 
 
 
 

Oliverkov príbeh

Skenar…. terapia, ktorá nám vyčarí úsmev na tvári.

Oliverko sa narodil ako zdravé dieťa. Časom sme si však všimli, že je iný ako ostatné deti. Diagnostikovali mu hypotonický syndróm...a nám sa začal beh na dlhé trate.Absolvovanie niekoľkých rehabilitačných pobytov, veľa cvičení doma, ale aj pod dohľadom fyzioterapeutov. V januári Oliverko oslávil 3 narodeniny. Vo svojich 3 rokoch sa ešte sám nepohyboval, iba sedel a aj to sme ho do sedu dali my. Stále sme hľadali nové možnosti ako mu pomôcť a ako ho posunúť vpred.

O skenar terapii sme síce počuli, ale nemali sme odvahu ísť do toho… Až raz prišiel ten deň...zavolali sme Niké a v januári dohodli prvý termín...po Oliho oslave. Bolo to neuveriteľné, ale Oliverko reagoval na skenar, hneď na prvej terapii…”na stole”... reagoval výsypom na tvári a hrudníku. Niké sa usmiala a povedala, že je to výborný začiatok. A aj bol… Po absolvovaní prvého cyklu, 6 terapií, sa sám posadil. Pre nás rodičov to bol neskutočný posun vpred. Veľmi sa zlepšil jeho očný kontakt a tras hlávky takmer zmizol.

V skenar terapii pokračujeme aj naďalej. Momentálne Oliverko štvornožkuje, čo je 5 mesiacov od prvej terapie. Beh na dlhé trate úspešne zdolávame a veríme, že o chvíľu stojí a prídu aj prvé kroky.

Chceme sa veľmi pekne poďakovať Niké, za jej fantastický prístup, slová, podporu, trpezlivosť. Za to, že jej kedykoľvek možeme zavolať a poradiť sa s ňou.

NIKÉ ĎAKUJEME!

Na záver by som rada spomenula gély od spoločnosti Berry.en.

Sú úžasné nielen pri znižovaní teploty, ale aj pri prekonávaní rôznych chorôb. Oliverkovi veľmi pomohli a je to naša prvá voľba pri akomkoľvek ochorení.