Peter Alexander príbeh

 
 
 
 

Príbeh bojovníka Peťka Alexandra a mamky Barborky.

Môj syn Peťko sa narodil po bezproblémovom tehotenstve presne v termíne vo februári 2014. Už pár dní pred pôrodom som mala komplikácie a pôrod prebehol nakoniec akútnou sekciou. A tým sa to všetko len začalo. Diagnózy pribúdali zo dňa na deň. Situácií, či sa vôbec dožije ďalšieho dňa, bolo viacero. Vo svojich 3 týždňoch života musel absolvovať operáciu bruška, pri ktorej mu urobili kolostómiu (vývod z hrubého čreva). Od narodenia je kŕmený sondou. Diagnóza akútny zápal srdca, neveštila nič dobré, no nakoniec sa lekárom podarilo zvládnuť ju bez následkov. Nasledovali opakované septické stavy, kŕče, pre ktoré musel začať brať antiepileptiká. V nemocnici sme od pôrodu strávili takmer pol roka. Po prvotnom šoku, sme začali hľadať spôsoby, ako Peťovi zlepšiť jeho zdravotný stav. Od známej sme dostali tip na skenarterapiu u Niké. Netušili sme o akú terapiu sa jedná, ale na základe pozitívnych referencií sme sa rozhodli ju vyskúšať. Prvé stretnutie bolo zvláštne. Dodnes si pamätám na ten pocit. Niké hovorila o možných, nie veľmi pozitívnych reakciách, ktoré môžu nastať. V našom prípade sa tak ale nestalo. Práve naopak, cieľom v úvode bol detox od liekov, ktoré Peťko dostal do tela počas hospitalizácie v nemocnici. So skenarterapiou sme začali keď mal Peťo 9 mesiacov. Postupne sme sa zbavili antiepileptík, zamerali sme sa na stimuláciu zraku. Dovtedy vôbec na zrakové podnety nereagoval. Dnes je zraková reakcia o 100% zlepšená oproti tomu aká bola na začiatku. Terapie začali postupne prinášať „ovocie“...Peťo začal byť aktívnejší, vnímavejší, mal viac energie. Dodnes neužíva žiadne lieky, za čo som mimoriadne vďačná a z čoho sú veľmi prekvapení aj lekári, ktorých navštevujeme. Po prvých úspechoch so SKENAROM som sa rozhodla zakúpiť si prístroj, aby som s ním mohla pracovať aj v domácom prostredí. A neľutujem svoje rozhodnutie. Vieme si pomôcť v prípade bežných detských chorôb...nádcha, teplota, kašeľ, sopeľ...Viac krát nás SKENAR zachránil pred hospitalizáciou v nemocnici, či dokonca pri hospitalizácii, kedy mal Peťko plánované vyšetrenie MRI v narkóze a náhle dostal teplotu. Len s pomocou SKENARU sme ju vedeli dostať do normálu a vyšetrenie mohol bez problémov absolvovať. Niké nám bola vždy k dispozícii a kedykoľvek som ju poprosila o pomoc, bola vždy maximálne ochotná a nápomocná.

Ani si neviem predstaviť v akom stave by bol Peťko, keby sme skenarterapiu nepoznali...neviem to posúdiť, keďže ju využívame pravidelne od jeho 9 mesiacov. A nielen u Peťka, ale v celej rodine. Sama som sebe aj mojim najbližším so SKENAROM viac krát pomohla pri bolestiach chrbta, hlavy, prechladnutiach, angínach, chrípkach, či úrazoch.

V septembri 2017 sme sa konečne, po takmer štyroch rokoch dopátrali k Peťkovej diagnóze, ktorá žiaľ nie je vôbec pozitívna. Ide o genetickú diagnózu PCWH syndróm, raritné ochorenie, ktoré je neliečiteľné...ani lekári v podstate nevedie, čo nás čaká. Preto sa tešíme z každého dňa, kedy nie je horšie, ako deň pred tým.

Niké, ďakujeme za možnosť zoznámiť sa so skenarterapiou, ktorá sa stala súčasťou nášho každodenného života.