Mariannka

 
 
 

0911 897 377
 

 
 
 
 

Mariannka

Pacient s DMO, epilepsiou a ďalšími diagnózami (6 rokov)

Výsledky po skenarterapii:

  • Upravené trávenie a pitný režim
  • Zlepšená stabilita tela, osvalenie chrbátika, rúk a ramien, čoho výsledkom je sedenie a lozenie po štyroch
  • Zvýšenie sebavedomia, zlepšená komunikácia a výrazný mentálny posun, radosť a chuť do cvičenia, učenia sa a hier
  • Zníženie dávok liekov kontrolujúcich epilepsiu na 30%

Mariannka má 5 rokov. Práve je obdobie, keď Mariannka pred  5. rokmi bojovala o život. A vyhrala! Ajkeď jej lekári nedávali veľkú nádej, ona to zvládla a robí nás šťastnými  už 5. rok. Prvý epileptický záchvat mala, keď mala len 3 týždne. Následne, keď mala rok,  diagnostikovali jej detskú mozgovú obrnu, pridružili sa problémy so zrakom, subluxácia bedrových kĺbov, mentálna retardácia.  Pre Mariannku sme hľadali riešenia  a možnosti, ako jej pomôcť a preto sme s ňou podstúpili operáciu oka aj nožičiek. Za tých 5 rokov sme vyskúšali už všeličo.  Veľke úspechy sme zaznamenali v Adeli centre, ale stále sme boli ako v začarovanom kruhu. V Adeli bolo super, prišli sme však domov a Mariannka ochorela. Boli sme na tom tak ako pred Adeli, Mariannka bola opäť slabá. 

    Keď mala Mariannka 4 rôčky dopočula som sa o skenari. Veľmi  dlho som zvažovala túto terapiu. Zo začiatku som bola aj proti, lebo som sa veľmi bála aktivácií, predstavovala som si tie najhoršie veci čo sa môžu stať.  Počas terapie sa totiž telo ozdravuje, a s tým prichádzajú čistiace procesy, ktoré mi často vnímame ako bežné choroby, to sú takzvané aktivácie. Nakoniec po zvážení prínosu skenaru pre Mariannku sme sa s manželom rozhodli skenar vyskúšať.  A nebanujeme,  urobili sme dobre.  Veľkú rolu v tom zohral ľudský prístup pani doktorky Niké, vysvetľovanie a povzbudenie počas terapií.
     Počas skenarterapií sa u Mariannky toho zmenilo dosť veľa.  Zmenilo k lepšiemu. Pre mňa bolo super, že Mariannka nemala žiadnu „brutálnu“ aktiváciu. Úplne prvé zlepšenie bolo, že začala piť tekutiny. S pitím sme mali veľké problémy. Pri liečbe Mariannka krásne spevnela, zosilneli jej úžasne ruky. Ramená začali pracovať natoľko, že sa v polohe na štyroch dokáže udržať veľmi dlho, čo ona predtým nedokázala. Výrazne sa zlepšila jemná aj hrubá motorika rúk.  Naučila sa sadnúť si,  čo mňa však teší najviac je, že sa krásne posunula vpred po mentálnej stránke. Učí  sa nové slová, tvorí kratučké vety. Komunikácia s ňou je fantastická,  aj okolie ju chváli. V škôlke vravia o zlepšeniach v komunikácii a prejavoch potrieb, vie oveľa lepšie povedať, alebo  dať najavo čo chce a potrebuje. Mariannka získala sebavedomie, začala veci chcieť! Chce sama cvičiť, má obrovskú snahu skúšať chodiť po štvornožky, vraví, že chce ísť robiť „havko“. Naviac, všetko, čo chce, robí s radosťou, vôbec ju nemusím nútiť. Počas každej terapie je Mariannka veľmi unavená, niekedy trošičku podráždená. Chápeme to, ako prácu skenara s telom, respektíve tela na základe naštartovania skenarom. Telo si už regeneruje a harmonizuje všetko samo, tak ako potrebuje. Takže vždy po skenarterapii Mariannke doprajeme potrebný oddych na ozdravenie a regeneráciu poškodených funkcií vyplývajúcich z jej diagnóz. Keď to s odstupom času zhodnotím, musím priznať, že nám odpadla starosť o bežné choroby. Mariannka od začiatku skenarterapie nebola vôbec chorá. A čo je úplne super, postupne Mariannke znižujeme dávky liekov kontrolujúce epilepsiu, po 8.mesiacoch sme v priemere na polovičných dávkach.  Ideme pomalinky, ale isto.
    V skenarterapii chcem pokračovať, lebo vidíme úspechy, vidíme, že Mariannka napreduje. Skenarterapiu by som odporučila každému, lebo nám pomohla a stále pomáha.  Môžem smelo povedať, že s Mariannkou urobila veľké veci. Ale nie len ten malinký prístrojček menom skenar, ale hlavne osôbka, ktorá s ním pracuje.

    Mariannkini rodičia. Ďakujeme.

Od posledného cyklu skenaru došlo u Mariannky k veľkému posunu vpred po mentálnej stránke. Naučila sa nové slová, tvorí vety. Vie sa brániť, keď sa jej niečo nepáči dostanem od nej aj pár faciek :), začala sa prejavovať ako tvrdohlavá. Čo som si všimla vlastne už skôr a teraz som si istá počas skenarterapií/sedení sa jej zvyšuje slinenie a trvá dosť pokiaľ prejde. Čo sa týka motoriky je stále lepšia v lození po štyroch, je pevnejšia. Jemná motorika je tiež dobrá, zlepšuje sa v jedení, učí sa papať sama.  Vo februári sme boli na neurologickej kontrole, kde pani doktorka bola veľmi milo prekvapená ako Mariannka krásne napreduje. EEG máme nádherne čisté, bez epi ložísk.
Tesne pred posledným cyklom Mariannka brutálne, ale brutálne veľa cikala takže sa tam tiež niečo dialo, ale teraz je to už v poriadku.

Momentálne sme ešte v lepšej kondícii ako kedykoľvek predtým a podstúpili sme liečbu skenarom u Prof.Revenka. Tešíme sa na nové výsledky!