Samko

 
 
 

0911 897 377
 

 
 
 
 

Samko

Predčasne narodený v 34.týždni

Milé mamičky predčasne narodených detičiek!

                Tento článok vznikol na môj podnet, pre Vás, tie ktoré tápate, tak ako som tápala ja, kým som si spomenula, že mám „skenarterapiu v rodine“ a myslela som si, že všetko čo sa nám deje je normálne, tak ako u iných detí, ako naznačila pediatrička.  Nie, nedeje! A tu je môj príbeh, návod, ako byť z akýchkoľvek zdravotných problémov s dieťatkom rýchlo von!

                Samko je moje prvorodené dieťa. Narodil sa predčasne, ale v poriadku, na 34. týždeň. Od niekoľkých dní po pôrode Samko začal trpieť brušnými kolikami závratného charakteru, kedykoľvek v priebehu dňa či noci, bez nejakého vzťahu k plnému, či prázdnemu brušku, či hladu, smädu...nedalo sa to vypozorovať. Naviac sme zistili inguinálnu herniu (pruh) veľkosti malého vajíčka, ktorá sa pri hneve a napínaní bruška stále menila. Keďže už pred otehotnením som skenarterapiu absolvovala, vedela som, že chcem Samíkovi pomôcť čo najefektívnejšie a najrýchlejšie bez radikálnych a hlavne chemických opatrení v podobe rôznych liekov. A tak sme začali prvými troma sedeniami skenarterapie u Dr. Niké. Niké stav Samka zhodnotila nasledovne: kŕčovité nožičky a ručičky, ručičky v pästičkách bez otvárania, hlavička radikálne vytočená na pravú stranu, s nevôľou otáčania na druhú stranu. K tomu nedovyvíjané trávenie, kolikové bolesti obrovských rozmerov, ktoré Samkovi bránili sústrediť sa na ďalší vývoj všeobecne.

 Už po prvom troj-sedení mal Samík reakciu na skenarterapiu v podobe kolikovej bolesti bruška, aká tu už bola aj predtým, po ktorej však nasledovalo výrazné  zníženie frekvencie kolikových záchvatov. Po dvoch mesiacoch sme skenarterapiu v počte troch sedení absolvovali opäť. Po druhom troj-sedení sa zatiaľ kolika u Samka nevyskytla.

               Tu je vyjadrenie neurológa, u ktorého sme sledovaní: Samko po psychickej stránke prospieva vynikajúco, napriek tomu, že pred  absolvovaním skenarterapií,  jeho hodnotenia babätka neboli natoľko pozitívne.

             Momentálne sa veľmi tešíme skutočnosti, že Samko napriek svojmu predčasnému príchodu na svet nejaví žiadne známky zaostalosti resp. oneskorenia sa vo vývoji oproti svojim rovesníkom, dokonca viacerých aj predbehol.  Po spasticite nožičiek a ručičiek ani chýru a hlavičkou otáča Samko na obe strany vyrovnane a krásne drží krk. Máme 6 mesiacov od narodenia nášho syna a Samko je zdravý, šťastný a mimoriadne vnímavý a my sme šťastní s ním!

              Mamičky, niekedy stačí veľmi málo a dá sa rýchlo predísť problémom, ktoré sa podľa slov pediatrov ukážu až po roku a neskôr! Nečakajte na niečo, čo vás potom prekvapí v podobe ťažkej diagnózy. Keďže som videla prípady ako som ja, ale s horším koncom, nedá mi, aby som sa s našimi výbornými skúsenosťami s vami nepodelila.

                Prevencia lepšia liečby!

                Mamička Samka