Tomáškov príbeh

 
 
 

0911 897 377
 

 
 
 
 

Tomáško

SÚČASNÝ STAV

Prekročili sme magickú hranicu 5tich mesiacov bez epileptického záchvatu!!!!

Je to 14.mesiacov čo sme sa rozhodli pre skenarterapiu. Z uvedeného času, 8.mesiacov poctivo používame domáci skenar. Neľutujem, neľutujem rozhodnutie vyskúšať túto terapiu, napriek tomu, že niektoré aktivácie sme mali viac než náročné. Mojim tajným praním bolo a je, zbaviť sa epileptických záchvatov. Isteže, mám aj ďalšie ciele, ale na tie príde taktiež správny čas....

Od doby čo som naposledy písala o Tomáškovom stave ubehol nejaký ten čas.  V tej dobe sme zvládali epileptické záchvaty veľmi dobre. Tominko mával dlhé pauzy v porovnaní s obdobím pred skenarom.

Dnes je stav taký, že sa až obávam napísať, či vysloviť to, a podeliť sa o dobrú správu, aby som náhodou niečo nezakríkla. Máme magických 100.dní bez epileptického záchvatu. Viem, že je to iba vďaka skenarterapii, keďže liečbu Tominkovi nemením a nezvyknem miešať viac terapií dokopy.

Čo sa týka nehybností, tak tie Tomáško stále máva. Objavujú sa poväčšinou pri rapídnej zmene počasia, náhlej zmene telesnej teploty, alebo ako okamžitá reakcia na skenar terapiu. Ich trvanie je však krátke, nanajvýš pár dní, ale čo je najpodstatnejšie, sú oveľa jednoduchšie zvládnuteľné a menej bolestivé.

Krásnym pozitívom okrem iného je, že Tomáško je veľmi vtipným srandistom, oveľa viac vníma a chápe a čo je úžasné aj rozumie a správne odkomunikuje svojským spôsobom, nám zrozumiteľným.

Skutočná reč je však niečo, načo ešte pri jeho stave stále čakáme. Veríme však, že aj to sa jedného dňa prelomí do ešte krajšieho zajtrajška.

Tešíme sa na ďalšie Tomáškove pokroky, ktoré vďaka skenarterapii urobí.

mama Silvia

Výsledky po skenarterapii:

  • Zníženie počtu, intenzity a času epileptických záchvatov a nehybností
  • Zlepšená stabilita tela a chôdza
  • Upravené trávenie
  • Zvýšený záujem o okolitý svet:hračky, knihy...
  • Naštartovaný prejav emócií, radosti, vtipu, škodoradosti
  • Získanie sebavedomia a pocitu, že vie čo chce a potrebuje   
Celý článok...