Čo je skenar?

 
 
 

0911 897 377
 

 
 
 
 

Čo je skenar?

SKENAR terapia patrí medzi reflexné metodiky, alternatívnu medicínu, konkrétne liečbu, ktorá bola vyvinutá v 80.rokoch minulého storočia v ruskom meste Tagangor pod vedením prof. neurológie Alexandra Revenka a spol. za účelom liečenia kozmonautov vo vesmíre. Cieľom bolo nahradiť veľké množstvo chemických liekov, ktoré kozmonauti pri svojich cestách potrebujú a zároveň umožniť kozmonautom rýchlu komplexnú regeneráciu organizmu. Táto alternatívna metóda liečenia bola sprístupnená pre verejnosť v 21.storočí a rozšírila sa z Ruska do krajín EÚ, Ameriky, Austrálie a Afriky. Liečba skenarom sa na Slovensku praktizuje od roku 2002 a považuje sa za celostnú medicínu. Prístroj Ritmscenar Professional aj Ritmscenar Home je certifikovaný a oficiálne zaregistrovaný na ŠÚKL SR.

SKENAR (z anglického SCENAR)

S – self – C-controlled  E – energo- N- neuro A – adaptive R – regulation

(v preklade: samokontrolujúci energoneuroadaptačný regulátor)

 

SKENAR terapia je komunikatívna forma elektroterapie, ktorá pracuje s technikou impulzu, ktorý sa neustále mení podľa odpovedí tela na predchádzajúci impulz. Signál meria reakcie tela v mieste aplikácie, v čom spočíva jeho jedinečnosť. Prístroj SKENAR vysiela energetický signál, meria reakčný čas tkaniva na tento signál a neustále modifikuje signál, až pokiaľ nie je v tkanive dosiahnutý optimálny uzdravovací stav.

Ľudský organizmus je udržiavaný v zdraví pomocou adaptačných procesov (biochemických, imunitných, neurovegetatívnych, psychosomatických, emociálnych..). Ak sa tieto procesy narušia  vplyvom stresu, častým používaním liekov (antibiotík, analgetík, antiflogistík, hormonálnych prípravkov...), zlou životosprávou, či iným negatívnym vplyvom,  vytvorí sa v organizme živná pôda pre vznik rôznych chorôb. SKENAR terapia nastolí v organizme novú rovnováhu a naštartuje adaptačné procesy, čím prináša telu opäť zdravie.