Verisol v BJUTI

 
 
 

0911 897 377
 

 
 
 
 

Verisol v BJUTI

Je bioaktívny (živý) peptid. Výhodou bioaktivity je, že stavebnú orgánovú molekulu nielen vyživuje, ale má schopnosť ju aj informovať o správnom fungovaní. Kolagén je hlavný stavebný prvok kože, tvorí približne 80 % jej hmotnosti. Vplyvom vonkajšieho prostredia a vnútorných faktorov - veku, UV žiarenia, hormónov a zhoršenej výživy sa vlastnosti kože zhoršujú.

VERISOL® ovplyvňuje metabolizmus kože a ďalšie procesy zodpovedné za stratu kolagénu - extracelulárnej matrix (medzibunkovej hmoty). Vďaka bioaktívnemu kolagénovému peptidu®, VERISOL® je pozorovaná citeľne pevnejšia a hladšia pleť s menším množstvom vrások u žien aj mužov. VERISOL® efektívne spomaľuje proces starnutia pokožky, zmierňuje celulitídu, vyživuje a spevňuje vlasy a nechty. Potenciál VERISOLU bol skúmaný v niekoľkých klinických štúdiách. Selektívne izolovaný bioaktívny peptid VERISOL® má výrazne pozitívny vplyv na stav pokožky. Denný (perorálny) príjem 2,5g VERISOLU® významne redukuje vrásky a prispieva k syntéze kolagénu v pokožke. Bol zaznamenaný jasný efekt v obnove kožnej medzibunkovej hmoty. Už po 4 týždňoch od začiatku užívania a ešte výraznejšie po 8 týždňoch je zreteľne viditeľný nárast syntézy kolagénu a elastínu, čo vedie k štatisticky výraznej redukcii vrások.

V prvej štúdii so 69 ženami vo veku medzi 35 a 55 rokov bolo zistené, že VERISOL® vedie k o 15 % vyššej elasticite kože v porovnaní s užívaním placeba. Tento účinok bol nameraný už po 4 týždňoch liečby s bioaktívnymi kolagénovými peptidmi VERISOL®. Klientky užívajúce VERISOL® vykazovali ešte 4 týždne po poslednej dávke 2,5g VERISOLU® vyššiu úroveň pružnosti pokožky ako klientky v skupine užívajúcej placebo.

Klinickej štúdie Kielskej Univerzity sa zúčastnilo 114 žien vo veku 46 – 65 rokov. Rozdelené na 2 skupiny. 1.skupina užívajúca 2,5g VERISOLU a 2. Skupina užívajúca placebo po dobu 8 týždňov. U každej ženy sa meral objem vrások pred začiatkom štúdie, po 4 týždňoch a po 8 týždňoch, rovnako sa pomocou biopsie skúmala aj hladina pro-kolagénu, elastínu a fibrilínu na začiatku a na konci konzumácie. Po štyroch týždňoch skupina užívajúca VERISOL® dokazovala významný rozdiel. Vo veľkosti vrások došlo k zlepšeniu v priemere o viac než 7,2%. Po ôsmich týždňoch o 20,1 %. Hladina pro-kolagénu sa zvýšila o 65%, elastínu o 18% a fibrilínu o 6%. Aj po ukončení konzumácie skupina užívajúca VERISOL® preukazovala štatisticky pokles v objeme očných vrások.

Tieto štúdie zhrnuli výsledky zameriavajúce sa na účinky VERISOLU®. Spoločne tak poskytujú vedecký základ pre vývoj inovatívnej nutrikozmetiky, využívanej stále rastúcou skupinou spotrebiteľov, usilujúcou sa o viac holistický prístup v starostlivosti o pleť.

VERISOL® významne redukuje vrásky: Množstvo pro-kolagénu v koži sa zvýšilo o 60%.

Nutrikozmetika predstavuje efektívnu a rýchlu alternatívu ku všetkých dostupným neinvazívnym terapiám na omladenie pleti.

Výživový doplnok

Gél s kolagénovým hydrolyzátom VERISOL® a vitamíny.

1 balenie gélu à 25 g (denná dávka) obsahuje Množstvot DDD* v %
VERISOL® kolagénny peptid 2,5 g ∆**
Vitamín C 80 mg 100 %
Niacín 16 mg 100 %
Kyselina pantoténová 6 mg 100 %
Vitamín B2 1,4 mg 100 %
Vitamín B6 1,4 mg 100 %
Vitamín B1 1,1 mg 100 %
Kyselina folová 200 µg 100 %
Biotin 50 µg 100 %
Vitamín B12 2,5 µg 100 %

Prísady: Uvedené odporúčané denné množstvo na konzumáciu sa nesmie prekročiť. Výživové doplnky by sa nemali používať ako náhrada za vyváženú a pestrú stravu. Uchovávajte mimo dosahu detí. Tento produkt nie je koncipovaný na diagnózu, ošetrovanie, liečbu alebo na prevenciu chorôb.

* % DDD = Doporučená Denná Dávka (podľa smernice EÚ)
** ∆ = nie je stanovená denná dávka

VERISOL® je registrovaná obchodná značka